BSH (drewno klejone warstwowo) to uszlachetniony przemysłowo produkt, który składa się z co najmniej trzech lameli świerkowych lub sosnowych klejonych równolegle do włókien.
BSH charakteryzuje się między innymi nadzwyczajną stabilnością kształtu, niewielką podatnością na powstawanie rys, zwiększoną nośnością w porównaniu z typowym drewnem konstrukcyjnym oraz wysoką odpornością na działanie ognia. Dzięki tym zaletom drewno klejone warstwowo jest bardzo dobrym materiałem wytrzymałościowym i estetycznym.
Lamele są poddawane suszeniu w komorze suszarniczej do momentu osiągnięcia przez drewno wilgotności wynoszącej 10-12%; przed klejeniem są one sortowane zależnie od wytrzymałości. Niedoskonałości drewna, jak np. duże sęki czy wady kolorystyczne są usuwane, a powstające w ten sposób pojedyncze lamele różnej długości są klejone ze sobą za pomocą mikrowczepów klinowych. Najpierw na płaskie boki każdej lameli nanosi się klej, potem lamele są układane jedne na drugie, a następnie poddawane prasowaniu z wykorzystaniem prasy hydraulicznej. Po utwardzeniu kleju poszczególne elementy są dwukrotnie strugane i fazowane.